Назад   ОБЩАЛКИ ДОМА РЫБАКА > Как мы ловим > Спиннингист
<Отчеты> <Барахолка> <Общалка, Объявления> <Галерея> <<Дневники>>

Примітки

Спиннингист
Все о ловле спиннингом взаброс. Воблерами, железом, джигом, поводковые оснастки, техника, тактика, снасти и т.д. Спортивный спиннинг.

Відповідь
 
Параметри теми Параметри перегляду
Старий 22.12.2025, 12:55   #1981
Ромка
 
Аватар для Ромка
 
Реєстрація: 14.09.2007
Звідки Ви: Львів
Дописи: 225
Дякував: 368
Дякували 355 раз(и) в 59 повідомленнях
Витягнув таку бобрячу заначку. Воно ніби нічого дивного, але шнур #0.6. Тягнув метрів 10-15 з глибини, і якби хтось мені сказав що так можна - не повірив би, тому захотів поділитись. Спінінг для масштабу 8'3". Шнур не називаю, просто дуже хороший японець, думаю конкуренти схожої якості можуть те саме.
Долучені зображення
Тип файлу: jpg 20251221_154942.jpg (78,9 КБ, 124 переглядів)
Ромка зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
5 користувачів подякували
Andron (22.12.2025), LEO 1979 (23.12.2025), Metiz (25.12.2025), Sergii Doc (22.12.2025), zbb (23.12.2025)
Старий 30.12.2025, 11:20   #1982
kutusov
 
Реєстрація: 05.11.2025
Звідки Ви: Дніпро
Дописи: 58
Дякував: 1
Дякували 8 раз(и) в 7 повідомленнях
А что скажут матерые спинингисты по поводу перегруза, теста по весу и тесту по шнуру ? Я как размышляю: если макс тест по весу спининга условные 28 гр, макс тест по шнуру 1.2, то поставив шнур явно ниже верхнего теста, например 0,8, при попытке перегрузить удилище, теми же 35 грамами, при излишне сильном забросе будут просто отстрелы, шансы поломки минимальны ?
kutusov зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 30.12.2025, 11:54   #1983
zbb
mista ryba lowa
 
Аватар для zbb
 
Реєстрація: 27.02.2008
Звідки Ви: Осокорки
Дописи: 5.694
Images: 9
Blog Entries: 1
Дякував: 11.702
Дякували 11.449 раз(и) в 2.278 повідомленнях
Цитата:
Допис від kutusov Переглянути допис
А что скажут матерые спинингисты по поводу перегруза, теста по весу и тесту по шнуру ? Я как размышляю: если макс тест по весу спининга условные 28 гр, макс тест по шнуру 1.2, то поставив шнур явно ниже верхнего теста, например 0,8, при попытке перегрузить удилище, теми же 35 грамами, при излишне сильном забросе будут просто отстрелы, шансы поломки минимальны ?
Шанс зламати вудку буде нижче тільки у випадку перехльоста на закиді. А так їй цілком байдуже на якому шнурі в неї висить той перегруз.
zbb зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 30.12.2025, 12:30   #1984
kutusov
 
Реєстрація: 05.11.2025
Звідки Ви: Дніпро
Дописи: 58
Дякував: 1
Дякували 8 раз(и) в 7 повідомленнях
Цитата:
Допис від zbb Переглянути допис
Шанс зламати вудку буде нижче тільки у випадку перехльоста на закиді. А так їй цілком байдуже на якому шнурі в неї висить той перегруз.
Я маю на увазі, що тонкий шнур (нижче максимального заявленно удилища) буде служити запобіжником від критичного навантаження ? Якщо заявлений верх по шнуру 1,2, то при критичному навантаженні першим лопне шнур 0,8 чим палка, яка теоретично повинна тримати навантаження по шнуру 1,2. На виважуванні вже фрікціон допомагає, а вот при закиді ні.
kutusov зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 30.12.2025, 15:17   #1985
Slava777
 
Аватар для Slava777
 
Реєстрація: 06.01.2010
Звідки Ви: Чернігів
Дописи: 346
Дякував: 411
Дякували 335 раз(и) в 83 повідомленнях
Цитата:
Допис від kutusov Переглянути допис
Я маю на увазі, що тонкий шнур (нижче максимального заявленно удилища) буде служити запобіжником від критичного навантаження ? Якщо заявлений верх по шнуру 1,2, то при критичному навантаженні першим лопне шнур 0,8 чим палка, яка теоретично повинна тримати навантаження по шнуру 1,2. На виважуванні вже фрікціон допомагає, а вот при закиді ні.
Я гадаю, що Ви берете дуже малу різницю у шнурах.
Для розуміння, я можу за себе сказати, що коли кидав 25 грам то 0,6 шнур відстрелював, а 0,8 вже ні. Тобто у Вашому випадку треба брати 0,6, тоді точно шнур лопне, бо 0,8 шнур 28 грамм точно витримає.
Slava777 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 30.12.2025, 16:00   #1986
boatman69
 
Аватар для boatman69
 
Реєстрація: 21.09.2011
Звідки Ви: Ізяслав
Дописи: 1.111
Дякував: 233
Дякували 2.043 раз(и) в 425 повідомленнях
Цитата:
Допис від kutusov Переглянути допис
А что скажут матерые спинингисты по поводу перегруза, теста по весу и тесту по шнуру ? Я как размышляю: если макс тест по весу спининга условные 28 гр, макс тест по шнуру 1.2, то поставив шнур явно ниже верхнего теста, например 0,8, при попытке перегрузить удилище, теми же 35 грамами, при излишне сильном забросе будут просто отстрелы, шансы поломки минимальны ?
Ми не матері, але скажу, що не треба шукати ОДИН спінінг під декілька завдань.Що до вашого питання, ви не зовсім розумієте фізики закиду, спінінги ломаються(від перевантаження) у фазі замаху і розгону, коли у вас шнур ще на пальці, а не самого кидку.А в цьому випадку, грає роль не скільки вага, скільки об'єм приманки/спротив повітрю при замаху.І зломати можна на шнурі вдвічі менше за максимально задекларований.Ну в мене було так, коли мені ставили завдання зломати спінінг.
Ну і наприкінці порада : поки ви не пройдете все це на практиці, спроби пропетляти не станеться, всі ці теоретичні викладки - ні до чого.
Друзі, я сказав свою думку, в полеміку не граю.
boatman69 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
2 користувачів подякували
Aldarkosse (31.12.2025), slavik (30.12.2025)
Старий 30.12.2025, 16:26   #1987
kutusov
 
Реєстрація: 05.11.2025
Звідки Ви: Дніпро
Дописи: 58
Дякував: 1
Дякували 8 раз(и) в 7 повідомленнях
Цитата:
Допис від Slava777 Переглянути допис
Я гадаю, що Ви берете дуже малу різницю у шнурах.
Для розуміння, я можу за себе сказати, що коли кидав 25 грам то 0,6 шнур відстрелював, а 0,8 вже ні. Тобто у Вашому випадку треба брати 0,6, тоді точно шнур лопне, бо 0,8 шнур 28 грамм точно витримає.
Головлне щоб палка витримала. Наприклад арион 2,99м. Тест в гр 28, тест по шнуру 1,2.
Я розумію що шнур 1.2 витримає куди більше ніж 28 гр. Але якщо ставити шнур 0,8, і експериментально знайти вагу яка не буде відстрилювати (а це буде точно більше ніж 28 гр), палка повинна тримати, так як все ж таки по шнуру я неї запас міцності аж 1.2
kutusov зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 30.12.2025, 16:27   #1988
kutusov
 
Реєстрація: 05.11.2025
Звідки Ви: Дніпро
Дописи: 58
Дякував: 1
Дякували 8 раз(и) в 7 повідомленнях
Цитата:
Допис від boatman69 Переглянути допис
коли у вас шнур ще на пальці, а не самого кидку.
Ну основне ж точка навантаження в цей момент на тюльпані...палець то нічого не компенсує.
kutusov зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 30.12.2025, 17:37   #1989
Nemo
 
Аватар для Nemo
 
Реєстрація: 15.12.2006
Звідки Ви: No Mean City
Дописи: 3.006
Дякував: 3.341
Дякували 23.682 раз(и) в 1.920 повідомленнях
Цитата:
Допис від kutusov Переглянути допис
Головлне щоб палка витримала. Наприклад арион 2,99м. Тест в гр 28, тест по шнуру 1,2.
Я розумію що шнур 1.2 витримає куди більше ніж 28 гр. Але якщо ставити шнур 0,8, і експериментально знайти вагу яка не буде відстрилювати (а це буде точно більше ніж 28 гр), палка повинна тримати, так як все ж таки по шнуру я неї запас міцності аж 1.2
З чого Ви взяли, що рекомендація 1,2 по шнуру, прямо корелюється з максимальною потужністю палки? Може у Крейзі Фіш це рекомендації для більш дальнього закиду і чутливості конкретної моделі. Як тут колись давно писав О.. Сізон- снасть будується навколо шнура. ) Тому питання до них.
Nemo зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 30.12.2025, 18:03   #1990
kutusov
 
Реєстрація: 05.11.2025
Звідки Ви: Дніпро
Дописи: 58
Дякував: 1
Дякували 8 раз(и) в 7 повідомленнях
Цитата:
Допис від Nemo Переглянути допис
З чого Ви взяли, що рекомендація 1,2 по шнуру, прямо корелюється з максимальною потужністю палки? Може у Крейзі Фіш це рекомендації для більш дальнього закиду і чутливості конкретної моделі. Як тут колись давно писав О.. Сізон- снасть будується навколо шнура. ) Тому питання до них.
ПРедположил, исходя из обьяснений гугла и логики.
Тест по шнуру (или леске) на спиннинге — это показатель максимальной разрывной нагрузки лески или шнура, которую выдерживает бланк удилища, чтобы не сломаться; обычно указывается в фунтах (lbs). Как то же должно, может не на 100% но где то рядом.

Востаннє редагував kutusov: 30.12.2025 о 18:10.
kutusov зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 30.12.2025, 18:25   #1991
Nemo
 
Аватар для Nemo
 
Реєстрація: 15.12.2006
Звідки Ви: No Mean City
Дописи: 3.006
Дякував: 3.341
Дякували 23.682 раз(и) в 1.920 повідомленнях
Цитата:
Допис від kutusov Переглянути допис
ПРедположил, исходя из обьяснений гугла и логики.
Тест по шнуру (или леске) на спиннинге — это показатель максимальной разрывной нагрузки лески или шнура, которую выдерживает бланк удилища, чтобы не сломаться; обычно указывается в фунтах (lbs). Как то же должно, может не на 100% но где то рядом.
Мої вудлища можна перевантажувати в 2 рази ( Г. Луміс) З гуглу..
Nemo зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
2 користувачів подякували
Алекс!1 (31.12.2025), метровский (08.01.2026)
Старий 30.12.2025, 19:35   #1992
Andron
Модератор
 
Аватар для Andron
 
Реєстрація: 09.03.2006
Звідки Ви: Киев
Дописи: 15.000
Дякував: 19.005
Дякували 33.458 раз(и) в 7.573 повідомленнях
Цитата:
Допис від kutusov Переглянути допис
ПРедположил, исходя из обьяснений гугла и логики.
Тест по шнуру (или леске) на спиннинге — это показатель максимальной разрывной нагрузки лески или шнура, которую выдерживает бланк удилища, чтобы не сломаться; обычно указывается в фунтах (lbs). Как то же должно, может не на 100% но где то рядом.
Тест по шнуру краще розглядати як навантаження при ловлі/виважуванні риби. Наприклад, якщо ловите окуньця, то навіщо Вам шнур 1.2? Чі, навпаки, ловити гарну щуку на 0.4- 0.6 шнур це ... ну хіба для блогерів Щодо тесту по приманкам, то це, гадаю, зрозуміло, все по діду Лумісу Щодо навантаження при закіді, то тут згідно вислову " дурням закон не писан" - завжди, майже, любу вудку можна зламати . В іншому випадку, виробнику потрібно буде вказувати ще один показник '' "дурнєстійкість"
Andron зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Пользователь сказал cпасибо:
Алекс!1 (31.12.2025)
Старий 30.12.2025, 22:10   #1993
kutusov
 
Реєстрація: 05.11.2025
Звідки Ви: Дніпро
Дописи: 58
Дякував: 1
Дякували 8 раз(и) в 7 повідомленнях
Цитата:
Допис від Andron Переглянути допис
Наприклад, якщо ловите окуньця, то навіщо Вам шнур 1.2?
Та цель банальная - пока лодки закрыты, кидать далеко в могучий Днипро, береговой джиг для меня новая тема. ВОт и думаю что бы не брать откровенную дубину, взять что то в пределах 30гр по тесту, рост 2,9 , намотать туда 0,8 шнур и ловить по верху теста, в нажежде что что для русловой струи этого будет достаточно. Насмотрелся канал пана спортсмена ВОротняка, в целом его рыбалки на Днепре похожи на мои условия, ну он собственно и рыбачит успешно весами до 20-25 гр. по верху тестов

Востаннє редагував kutusov: 30.12.2025 о 22:16.
kutusov зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 30.12.2025, 23:43   #1994
_absh
 
Реєстрація: 03.08.2014
Звідки Ви: Ирпень
Дописи: 1.975
Дякував: 230
Дякували 1.106 раз(и) в 563 повідомленнях
Цитата:
Допис від Nemo Переглянути допис
Мої вудлища можна перевантажувати в 2 рази ( Г. Луміс) З гуглу..
а если махануть порезче, то уже не в 2, а в 1. а если еще резче, то уже в 0.5.

а если наоборот плавнее, то и в 3, и больше.

второй закон ньютона круче гугла.
_absh зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 31.12.2025, 00:00   #1995
Ihtiofeel
 
Аватар для Ihtiofeel
 
Реєстрація: 06.02.2007
Звідки Ви: Киевская обл.
Дописи: 701
Дякував: 13
Дякували 200 раз(и) в 67 повідомленнях
Цитата:
Допис від _absh Переглянути допис
а если махануть порезче, то уже не в 2, а в 1. а если еще резче, то уже в 0.5.

а если наоборот плавнее, то и в 3, и больше.

второй закон ньютона круче гугла.
Не путайте Ваш опыт общения с писсуаром с рыбалкой
Ihtiofeel зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
5 користувачів подякували
Andron (31.12.2025), Igor Dudinsky (10.01.2026), Nemo (31.12.2025), pit-makp (01.01.2026), Zander (31.12.2025)
Старий 31.12.2025, 04:59   #1996
Алекс!1
 
Реєстрація: 16.12.2011
Звідки Ви: Васильков, Киевской
Дописи: 2.314
Дякував: 2.893
Дякували 1.929 раз(и) в 682 повідомленнях
Smile Обьява

Роблю з 1-2 х частинних спінінгів 3- х і більше частинние
Безкоштовно, але пересилка за ваш рахунок..
Тема ж не важка, але мусолять довше, ніж війна йде.
З наступаючим Новим роком.
Всім Миру, здоровья, щастя( о тут спражді кореляція іде)
Алекс!1 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Пользователь сказал cпасибо:
Vov4ick (31.12.2025)
Старий 31.12.2025, 09:32   #1997
Тень66
 
Реєстрація: 03.07.2024
Звідки Ви: Чернигов
Дописи: 34
Дякував: 296
Подякували раз у одному повідомленні
Цитата:
Допис від Алекс!1 Переглянути допис
Роблю з 1-2 х частинних спінінгів 3- х і більше частинние
Безкоштовно, але пересилка за ваш рахунок..
Тема ж не важка, але мусолять довше, ніж війна йде.
З наступаючим Новим роком.
Всім Миру, здоровья, щастя( о тут спражді кореляція іде)
Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, а катушкотримачі ви міняєте?
Тень66 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 31.12.2025, 12:08   #1998
Slava777
 
Аватар для Slava777
 
Реєстрація: 06.01.2010
Звідки Ви: Чернігів
Дописи: 346
Дякував: 411
Дякували 335 раз(и) в 83 повідомленнях
Все вірно тут вище написали!
Дід Гарі придумав і реалізував в своїх вудках. А "наші" і не дуже наші виробники підглянули і почали клепати... От тепер Вам і результат, що нічого не зрозуміло на написах спінінгових вудок.
Для підтвердження: дуже дивні написи, що аріон по шнуру 1,2 а по тесту до 28 гр. Маю дві Легенди (Еліт і Екстрім,"Дід" теж є, тим паче за нього вже сказали) одна довша, інша коротша, обидві до 17.5 гр. На обох написано по шнуру 6-12lb !!!!!! Обидві працюють від 5 до 40 грамм! От Вам і написи...
П.С. "Дід" і Легенди, вже біля 10 і більше років працюють... Якось так...
Slava777 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Пользователь сказал cпасибо:
Алекс!1 (31.12.2025)
Старий 31.12.2025, 12:37   #1999
Алекс!1
 
Реєстрація: 16.12.2011
Звідки Ви: Васильков, Киевской
Дописи: 2.314
Дякував: 2.893
Дякували 1.929 раз(и) в 682 повідомленнях
Цитата:
Допис від Тень66 Переглянути допис
Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, а катушкотримачі ви міняєте?
То був жарт. Там є смайлік.
А катушкотримачі, то вам в гілку Родбілдінг.
Алекс!1 зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Старий 31.12.2025, 12:57   #2000
kutusov
 
Реєстрація: 05.11.2025
Звідки Ви: Дніпро
Дописи: 58
Дякував: 1
Дякували 8 раз(и) в 7 повідомленнях
Цитата:
Допис від Тень66 Переглянути допис
Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, а катушкотримачі ви міняєте?
Добродій має на увазі, що тестує на зламостійкість до фінального хрусту і появи 3 частини.

Востаннє редагував kutusov: 31.12.2025 о 14:23.
kutusov зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
Відповідь



Параметри теми
Параметри перегляду

Ваші права у розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете писати дописи
Ви не можете долучати файли
Ви не можете редагувати дописи

BB-код є Увімк.
Усмішки Увімк.
[IMG] код Увімк.
HTML код Вимк.





Часовий пояс GMT +3. Поточний час: 05:29.

vBulletin 3.8.7 ; Copyright © 2000-2026 Jelsoft Enterprises Limited
Переклад: © Віталій Стопчанський, 2004-2010

Без ГМО Kapitan.ua mirrybolova.com.ua
Лодочные моторы на motor.com.ua