Тема: СБИРУЛИНО
Перегляд одного допису
Старий 24.09.2022, 15:45   #967
П.Ржевский
 
Аватар для П.Ржевский
 
Реєстрація: 22.02.2006
Звідки Ви: Carthago delenda est
Дописи: 1.813
Сказал(а) спасибо: 7.751
Поблагодарили 8.116 раз(а) в 458 сообщениях
Мій досвід рибалки на сбіруліно.

Доброго дня всім.

Років сто нічого тут не писав.

Сьогодні вночі не спалось, тож вирішив погортати сторінки улюбленого колись сайту. Тож натрапив на цю гілку. Почитавши пости Домових, вирішив поділитися власним досвідом "бомбардінгу", оскільки цей спосіб рибалки став для мене в останні роки улюбленим.

Перші спроби ловити на сбіруліно в мене були вкрай невдалі- вони були десь о 2004-2005 роках, я все робив як писали в журналах і ловив на штучних мух (типу "ред тага" та інш.) В результаті купа витраченого часу, пару верховодок- і все. Тоді я цю рибалку не зрозумів.

Повернення (перше) до спроб "сбірулінінгу" в мене відбулося у 2015 році, коли навесні була дуже гарна рибалка на білу рибу. Я почав ловити на швидко тонучу сбіруліно від "Трабукко" з опаришем і... з'явились результати. Перша зловлена таким чином риба- лящ на 1,3 кг. Результат надихнув, тож я почав упиратися й експериментувати. Далі в мене у такий спосіб ловилось все, що завгодно (був ще один лящ, а також - карась, подуст, плотва, окунь, густірка...), крім того, на що я сподівався- чехоні. Ловив таким чином: закид- бомбарда тоне- падає на дно(видно по кінчику) - пауза - підрив, кілька обертів катушки- падіння і т.п. Клювання відбувались зазвичай на паузі. Всі мої спроби спіймати чехоню не привели до результату. Так я ловив пару років, потім знову закинув цю справу.

Друге повернення сталося у 2019 році, коли ми з товаришем одного разу поїхали на Рось ловити голавня на УЛ. Було холодно, кленич промовчав, але на манячку постійно клювала доволі величенька верховодка. Товариш каже: зараз ми її наловимо вдосталь. Достає бомбарду, в'яже замість вертушки - риба на кожному закиді. Секрет був у тому, що він ловив на повільно тонучу сбіро (middle) і робив дуже довгі паузи, а не підтягав безперервно. Я спробував таку техніку й до кінця рибалки впіймав десь десятків пять відбірної верховодки.

Потім я спробував цю тактику на інших річках (Дніпро, Десна, Збруч і т.п.)- вона скрізь працює. УЛ, повільно тонуча бомбарда 5...8 гр., опариш, довгі паузи. Крім верховодки трапляється й інша риба- плитка, окунь, голавень.

У тому ж році той самий товариш показав мені, як правильно ловити чехонь. Снасть потрібна більш важка (тест вудлища до 18...25 гр), бомбарда 15...20 гр., sinking або middle, в залежності від горизонта, де стоїть риба. Якщо риба зверху, вона клює одразу після падіння сбіруліно, якщо нижче- на паузі, коли вона тоне. Можна ловити на 2 гачки, бо часто трапляється дуплет. Проводка така: потяжки з вимотуванням слабини- пауза (бомбарда тоне)- потяжка з підмоткою і т.д. Критично важливий гнучкий чутливий кінчик, бо на початку я не бачив багато клюваннь (чехонь не завжди лупить в руку, коли вона не дуже активна).

Теперь трошик нюансів, які мені підказали, або сам додумався.

1. На течії ефективний традиційний монтаж- бомбарда зверху, стопор, вертлюжок і довгий поводок з флюра ( я використовую 0,18). У стоячий воді в мене краще працює монтаж, коди бомбарда знизу (зафіксована), а вище на двох коротеньких (5 см) поводочках два гачки. Ця оснастка практично не плутається, летить "мов стріла" й дуже зручна для пошуку риби, коли тонучою бомбардою пробиваєш різні горизонти.

2. Зараз я ЗАВЖДИ фіксую сбіруліно гумовими стопорами з обох боків, тобто вона в мене жорстко зафіксована на шнурі з обох боків, не гуляє. Доки я цього не робив, "зівав" багато покльовок.

3. З розміром гачків не для верховодки "дрібнити" не варто: сходів буде багато, в т.ч. крупної риби. І економити на гачках теж немає сенсу- тільки Овнер/Гамакатсу, бо бувають досить неочікувані трофеї.

4. Снасті. Дослідним шляхом я для себе з'ясував, що мені зручніше ловити вудлищем з вклієним кінчиком (солід). Для бомбарди 3..8 гр. в мене Konger Micros World Champion 2,15 (УЛ), для 10...14 гр. - Azura Kenshin 2,44 до 12 гр., для 15-20 гр. - Salmо Elite Zander Light 2,70 до 18 гр. Всі три вудки чудово працюють у своєму діапазоні.

5. Основна наживка- живий опариш. Пробував на червоного хробака- погано тримається на гачку, швидко злітає. Штучні мухи ловлять, але чомусь гірше, ніж опариш. Штучного опариша не пробував- це в планах на найближчий час.

6. Раніше я в'язав нову ставку на шнурі кожну рибалку. Потім зрозумів, що втрачаю на це купу часу, особливо коли (не дай Боже) обірвався й треба перевязатись (...а риба щойно підійшла й може тебе не дочекатись). Тож зараз маю запас готових ставок з бомбардами різної плавучості на мотовилах. Кріплення до шнура- через американку 00. Ставка для течії має такий вигляд (зверху вниз): Вертлюжок(звичайний)-товстий шнур (десь 0,2..0,25), стопор, бомбарда, другий стопор, 3й вертлюжок- поводок з жорсткого флюра 0,18- гачок. Для будь-якої риби, крім верховодки довжина поводка - приблизно метр...1,5. Для верховодки діаметр флюра - 0,12...0,15 довжиною від 40 до 70 см. ВАЖЛИВО- використовую тільки жорсткий флюр, бо він менше плутається й не так крутиться, як м'яка жилка.

Ставка для тиховоддя: вертлюжок, флюр 0,35, до нього через півметра два коротеньких (5 см) поводочка з 0,25, стопор, тонуча (або middle) бомбарда.

7. При ловлі на снасть першого типу (для течії) критично важливо перед падінням снасті у воду трохи пригальмувати шнур пальцем, щоб снасть упала внатяжку. Це зменшує кількість перехльостів на порядок. Снасть другого типу практично ніколи не плутається.

Сподіваюсь, те що я написав комусь станеться у нагоді. Тут буваю раз на рік, тому в дискусіїї вступати не зможу. Зараз продовжую ловити цим способом, останній раз був учора -23.09. (результативно).
Долучені зображення
Тип файлу: jpg DSC_8068.jpg (168,9 КБ, 95 переглядів)
Тип файлу: jpg DSCF9881.jpg (86,6 КБ, 94 переглядів)

Востаннє редагував П.Ржевский: 22.07.2023 о 10:35.
П.Ржевский зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
17 пользователя(ей) сказали cпасибо:
Свернуть/Развернуть список благодарностей