Тема: Kayak Fishing !
Перегляд одного допису
Старий 03.02.2018, 20:52   #102
Sergii Doc
 
Аватар для Sergii Doc
 
Реєстрація: 25.07.2016
Звідки Ви: Київ, південна половина лівого берега
Дописи: 419
Blog Entries: 1
Сказал(а) спасибо: 1.892
Поблагодарили 697 раз(а) в 131 сообщениях
Поради що до вибору першого каяку. Засадничий етап.

Майбутньому риболову-весляру.
Раджу найперше для себе визначити, чи має значення для Вас швидкість на веслах, і дистанцію яку треба долати.
Відповіддю визначається форма каяка - тобто, практично все.
Для мене було критично іти сплавом з колективом тролінгістів на надувасику. Для цього форма має бути гострою, як зимова судакова блешня (фото 1, відкрийте приєднане зображення з поплавками або дивіться моє попереднє повідомлення - там фото і відео)
В результаті правильного вибору, коли я втопив спінінг під корчем, то наздогнав друзів на веслах легко
Якщо ж у Вас електромотор та поплавки, а на веслах пройдете лише пару кілометрів - то можна й форму коротшого товстуна брати, як-от Колібрівській Фіш-н-Гоу чи подібні (фото 2, горизонтальний зелений)
Є й ще короттші, як-от нижче -але де ви покладете в нього рюкзак? (фото 3 - червоний)
Звичайно, ходові якості обернено пропорційні стійкості на воді, яка визначається: а) шириною каяка б) наявністю кіля та поплавків в) глибиною розташування в каяку центра ваги.
Як ви бачите на відео у повідомленнях нижче, навіть на стійкому рибальському каяку рибалка стоячи не розслабляється, а балансує - при цьому риба його ще й мало напружує. Але я в поході, на сплаві кидав здебільшого сидячи - без жодного дискомфорту.
Не казатиму за спортивні та морські походні каяки, де весляр сидить ногами під декою: для риболовлі це незручно, бо обмежує можливість розкласти коробки, підсаки та всякий реманент в вільному доступі.
Отже, виключно: або ближче до класичного sit-on-top, або "корито" чи "півкорито" (знову червоний на фото 3).
Найстійкішим, звичайно, є "корито" (фото 4). Вставати набагато легше. Але вже веслуєш повільніше. Ще одним недоліком є дещо менша просторова міцність конструкції.
Також існують проміжні варіанти типу індіанської піроги (фото 5) - чудово для двох.
А як возити - то вже вторинне.
Я в середину буса запихав, а можна було б на дах (фото 6)
В американському ютюбі є купа пристроїв для затягування на дах каяків.

Буду радий допомогти порадою.
В будь-якому разі рекомендую випробувати весь асортимент прокату в парку Дружби народів в будній день (там кілька контор).

Що до оснащення каяку навісним - то тут широке поле творчості.
Єдине пораджу коротко - протягти мотузку вздовж бортів, для принайтовування всього на випадок перевертання.

Оскільки сам поки що не маю власного досвіду з електромотором/ехолотом на каяку, а також лебідки -
то радий був би почути поради від тих, у кого вже такий досвід був.

І хай всім ловиться!


Мініатюри долучень
Щоб збільшити малюнок, клацніть по ньому
Назва:  moon_angler_camo.jpg
Переглядів: 132
Розмір:  42,4 КБ
ID:	689893   Щоб збільшити малюнок, клацніть по ньому
Назва:  6d86fc18e4d978fb1e7ed5083cc4b0e1.jpg
Переглядів: 153
Розмір:  100,7 КБ
ID:	689894   Щоб збільшити малюнок, клацніть по ньому
Назва:  fishngo.jpg
Переглядів: 132
Розмір:  65,5 КБ
ID:	689896   Щоб збільшити малюнок, клацніть по ньому
Назва:  index.jpg
Переглядів: 195
Розмір:  7,1 КБ
ID:	689898   Щоб збільшити малюнок, клацніть по ньому
Назва:  jagkayakgaj 1.jpg
Переглядів: 125
Розмір:  111,6 КБ
ID:	689899  

Долучені зображення
Тип файлу: png fit_132_sot_pe_angler_camo.png (224,8 КБ, 21 переглядів)

Востаннє редагував Sergii Doc: 03.02.2018 о 20:56. Причина: не відкрилося 1ше фото
Sergii Doc зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням
4 пользователя(ей) сказали cпасибо:
dddnew (04.02.2018), Kolya_com (23.02.2019), Serious Sam (04.02.2020), Стан (04.01.2019)