Перегляд одного допису
Старий 20.03.2007, 12:23   #3
Admin
 
Реєстрація: 22.06.1998
Дописи: 1.889
Сказал(а) спасибо: 0
Поблагодарили 35 раз(а) в 23 сообщениях
Druid (Юрій Яневич), м. Андрушівка

Щоб клювало
***
- А на музичних інструментах граєте?
- Звісно!
- На яких?
- Гитара, віолончель, скрипка.
- А на якому краще?
- А найкраще на нервах!
Із анекдоту
***
Був я стикнувся із музичною проблемою. Зараз розкажу як.
В самому початку спінінгової кар'єри існувала в мене догма, що щука - звір, який може перекусити все на світі і повідки потрібно на нього ставити виключно сталеві. А ще сприймав за аксіому, що з товстим повідком ловиться набагато гірше, ніж з тонким. А так як інколи за рибалку буває всього 1...2 покльовки, то повідець має бути самим кращим на світі. Коротше кажучи, купував я їх тільки на базарі чи в магазині. А який там вибір? Маємо дві групи повідків: кручені сталеві товсті та кручені вольфрамові тонкі. Перші гірші (я так думав), тому надавав перевагу вольфрамовим дорожчим. Вони тонкі гнучкі, але кілька рибалок і їх крутить на німецький хрест. А інколи взагалі вони переламуються при кидку приманки. І тоді після замаху спінінгом стоїш і диву дивуєшся: як довго блешня летить, ото закинув далеко! Добре, що таке не досить часто буває.
У куплених повідках мене не задовільняло дві речі. По-перше, це матеріал витратний і купувати його щоразу накладно. По-друге, ні застібки, ні вертлюжки на базарних (магазинних) повідках не заслуговують уваги. Їх бажано заміняти.
Але ж правила:"Хочеш щось зробити добре, зроби це сам!" - ще ніхто не відміняв. І от осінь 2005 року і цілий сезон відкритої води 2006 року я використовую виключно свої повідки для щуки. Сам не знаю чому, але наївно вірив, що єдиним придатним матеріалом для повідців є стальна гитарна струна (друга чи третя). І хто мені таке сказав? Прямо не знаю. Ну от я знайшов струну і зробив кілька повідків. Повідривав. Струна скінчилась. Порватої більше не було, а нову купити в магазині голова не додумалась, хоча й коштує це задоволення в районі 3 грн. Струни нема... хе, але ж є в гаражі старий мопед. Знімаю з нього гальмівний трос, беру одну жилу. Вирішую, що товщини в одну жилу на повідець вистачить. Шкода, що не маю цифрового фотоапарата, щоб фото показати. Але на рис. 1 все і так ясно.
А тепер стоп! Давайте-но розберемся зі щуками. В межах мого району щука на 5 кг - гігант, який рідко виживає в світі бракош і їх сіток. А стандартний (середньостатистичний) калібр щупачків - 0,8...1 кг. Якщо у акваторіях Вашого району ситуація веселіша, то щиро вітаю. Але особисто переконаний, що це не завжди так.
Тепер назад до повідків. Місце скрутки не пропаюю. Довжина скрутки - 0,8...1,5 см. Ще не один не підвів: не розкрутився, не лопнув. Дешево й сердито. Єдиний проблем - розрівняти акуратно жилу з троса в струну, бо спочатку вона дуже покручена. І ще момент: вертлюжок одягаю на місце майбутньої петлі до початку закручування. Застібку використовую американку. Чіпляю потім. Комплект вертлюжок+американка в магазині коштує 0,45...0,5 грн. Великих розмірів не використовую (відповідно повідку). Ще момент: довжина робочого повідка - до 10 см. Чи не замало? Для оговореної вище щуки нормально. Принаймі в мене конфузів на цю тему не було. А чи набагато більший повідець на блешні "Мастер"?Та можете сміливо робити довші.
Але еволюція не стоїть на місці. Якось згадав статтю про зимні щуколовки. Там повідки рекомендувалося ставити із жилки "Клинская" діаметром 0,5 мм. При цьому всім відомо, що без повідка покльовок буває більше. Ну, для зимової щуки, можливо, нормально. Але ж по відкритій воді вона веде себе, як собака. Яка тут може бути жилка? Та таки спробував. Той самий вертлюжок і американка, але повідець із жидки 0,5 мм. І я був вражений. Покльовки траплялися набагато частіше, ніж зі стандартним повідком. Знову ньюанс: ловив я таким "макаром" з кінця весни до початку осені переважно на віброхвости з грузом-"чебурашкою" (шарнірний монтаж) на "щучих полях" з глибинами до 1,5 м. Інколи балувався дорожчими вертушками. Яка щука ловиться влітку? Загалом невелика. І не дуже активна. Значить йдемо в бік зменшення розмірів приманки, і тут повідок із прозорої жилки - великий плюс.
На скільки часто були відкуси приманки? За весь 2006 рік двічі. При чому всі в один день: на ранішній рибалці і ввечері. Місця відкусів рознесені в просторі на 100..130 м. І кишіла та місцевість щучками 0,5...0,8 кг. Такий собі полігон для тестування приманок. Але не думайте, десь із сотня щупаків були доставлені на берег із використанням жилкового повідка. Найбільший екземпляр, правда, був 2,6 кг. Але клюнув він в умовах, які вимагали форсування процесу доставки на берег. Всі ривки і навантаження повідок витримав на славу. Інколи буває, що після виловленої рибини він покривається завусинами. Тоді за 5 хв в'яжемо на березі (в човні) новий. А що, шкода? Жилка-то 2 грн за 100м. От Вам і догми.
Ну, є, звісно, десь нормальний матеріал для повідків, пристойні готові повідки. Але не в мене. Так, жилкові варіанти не годяться для полювання за пристойними екземплярами. Але ми про них зараз і не говоримо. Отак половити по принципу "щоб клювало" згодиться повністю.
Мало не забув: вузли на повідках з товстої жилки бажано прокапати клеєм "Секунда", щоб не розв'язалися. А ще хочу спробувати в якості матеріалу товсту плетінку. Спеціально для воблерів. Для саморобних: не так шкода.
Оце вже, мабуть, і все.
Ні хвоста, ні риб'ячої кістки!

15.03.07
Druid(Юрій Яневич), м. Андрушівка
Долучені файли
Тип файлу: pdf Povidok.pdf (25,4 КБ, 65 переглядів)
Admin зараз поза форумом