Показать сообщение отдельно
Старый 27.09.2017, 16:40  
Киевский рыбак
 
Реєстрація: 26.02.2011
Адреса: Украина, г. Киев.
Повідомлень: 17
Подякував(ла): 6
Дякували 16 раз(и) в 5 повідомленнях
Цікаві положення закону про риболовлю в риброзводниках та в природних озерах (річках) де якісь люди заявляють що вони орендатори й забороняють ловити рибу (купатися).

Є - водні об’єкти – водосховища, ставки, озера та замкнені природні водойми.

Є - рибогосподарські технологічні водойми – частини рибницького господарства, рибницькі басейни, установки замкнутого водопостачання тощо, в яких утримуються об’єкти аквакультури у стані ізоляції без прямого або опосередкованого контакту з іншими групами гідро біонтів (риб).

Водойми використовуються підприємцями для отримання:
а- товарної продукції аквакультури та її подальшої реалізації (товарна риба);
б-штучного розведення (відтворення) – наприклад малька;
в-надання рекреаційних послуг – наприклад для відпочинку та рибальства.

Основними напрямами отримання ТОВАРНОЇ РИБИ може бути :

1. Ставкова аквакультура - використовуються рибогосподарські технологічні водойми, руслові, балочні та одамбовані рибницькі ставки, штучно відокремлені від материнських водних об’єктів (їх частин), обводнені торфові кар’єри в умовах рибницьких господарств (риборозплідники, нерестово-вирощувальні, товарні, повносистемні господарства). Ставкова та індустріальна аквакультура передбачає вирощування об’єктів аквакультури у штучно створених, повністю або частково контрольованих умовах з використанням напівінтенсивної та інтенсивної форм аквакультури.

2. Ввипасна аквакультура - використовуються рибогосподарські водні об’єкти (їх частини), рибогосподарські технологічні водойми при цьому не використовуються. Випасна аквакультура здійснюється за екстенсивною формою за відсутності негативного впливу на навколишнє природне середовище.

3. Індустріальна аквакультура - використовуються рибницькі басейни, рибницькі садки, акваріуми, а також частини водних об’єктів із застосуванням спеціальних технологічних пристроїв - плавучих садків, колекторів для молюсків, установок замкненого водопостачання тощо.

У статті 47 Водного кодексу України визначено можливість та порядок обмеження права загального водокористування. - Водокористувач, який узяв водний об'єкт у користування на умовах оренди, зобов'язаний доводити до відома населення умови водокористування, а також про заборону загального водокористування на водному об'єкті, наданому в оренду.
Якщо водокористувачем або відповідною радою не встановлено таких умов, загальне
водокористування визнається дозволеним без обмежень.
Загальне водокористування здійснюється громадянами для задоволення їх потреб (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство, водопій тварин, забір води з водних об'єктів без застосування споруд або технічних пристроїв та з криниць) безкоштовно, без закріплення водних об'єктів за окремими особами та без надання відповідних дозволів.

Таким чином розведення товарної риби проводиться або у штучно створених технологічних водоймах або у природно створених.

Штучно створені озера (КОПАНКИ) для товарної риби майже всі огороджені й не придатні до купання. Зрозуміло що й там неможливо плавати під водою.
Природно створені озера всі вільні для купання й рибальства – за умови якщо вони не передані в оренду й Орендодавець (Виконавча влада) не заборонила тут загальне водокористування.

Виконавча влада за всі роки жодного разу не забороняла загальне водокористування на переданих в оренду природно створених озерах -
(НЕМАЄ ЖОДНОЇ ЗАБОРОНИ ЗА ОСТАННІ 20 РОКІВ)

Якщо Орендодавець озера не забороняв загальне водокористування на природно створених озерах й це згідно ст.. 47 ВК України є безкоштовним та не потребує відповідних дозволів, то й Орендар не має права забороняти людям користуватися озером.
Киевский рыбак вне форума   Ответить с цитированием
Подякував
papa.kot (02.05.2018)