Перегляд одного допису
Старий 14.09.2008, 21:53   #32
Trolik
Слава Україні!!!
 
Аватар для Trolik
 
Реєстрація: 21.02.2006
Звідки Ви: Київ, Феофанія
Дописи: 5.597
Сказал(а) спасибо: 7.088
Поблагодарили 5.429 раз(а) в 2.112 сообщениях
Діпи, спреї та ароматизатори

Давайте для початку розберемося в термінах.
1. Діпи - рідкі концентровані запахи різної природи, призначені для того, щоб наживку/насадку в них опускали на термін від декількох секунд до декількох годин.
2. Спреї - рідкі концентровані (зазвичай не такі сильні, як діпи) запахи в спеціальній тарі призначені для нанесення на наживку/насадку а також на кормушку.
3. Ароматизатори - рідкі та сипучі речовини різного походження, призначені для створення запаху прикормки і для додавання у насадку.

Тепер з приводу питання Романа. Діпування насадки/наживки нмсд дає позитивний ефект, особливо коли риба саме зараз, саме в цьому місці хоче саме цього аромату. Особисто я цей еффект спостерігав і на "стоячці" і на течії, хоча в останньому випадку це не так яскраво виражено. Хто може ще пам'ятає, вперше діпувались опариші на змаганнях "Весняна плітка - 2005" на Венеціанській протоці. Саме перед тими змаганнями на тренуваннях Роман(РМ) та vub застосували зараз вже всім відомий "Блад Ворм" від Річворт та досягли значного збільшення числа покльовок. З тої пори діпи та спреї впевнено косять ряди доміковських рибацюг , поширюється гамма запахів та способи їх застосування. Щодо різноманіття запахів. Вже раз згаданий "Блад Ворм" мені настільки полюбився, що я деякий час весь опариш перед рибалкою ним діпував. Саме його я вважаю універсальним запахом, котрий в жодному випадку рибалку не зіпсує. З приводу інших запахів - тут бабка надвоє гадала. Вибираючи аромат для нанесення його на наживку/насадку варто перш за все проаналізувати харчову базу водойми і ті види корму, котрі складають основу раціону цільових видів риб. Приклад: на Набережній ефективним буде застосування аромату молюсків, т.я. дрейссена не тільки вкриває місцями все дно, а й служить кормом для плітки та інших видів риб. В той же час не таке ефективне використання молюскового запаху десь на рівнинних озерах де дрейссени та інших видів двостулкових практично немає. З цього правила є багато виключень - на Пустовітах не ростуть ківі та навряд водяться краби, але комбінація ківі-краб принесла багато риби тому, хто її застосовував. Можна продовжити список "парадоксальних" комбінацій, але менше з ним. Ще хочу зауважити, що є група природних ароматів, котрі практично завжди притягують рибу. Вони, в основному, мають рослинне походження: ваніль, аніс, коріандр, кориця, куркума тощо. Але вони не настільки потужні, щоб їх застосовувати у вигляді діпів чи спреїв.
Два слова про спреї. Наносити аромат на наживку/насадку спреєм трохи незручно. Я спреєм завжди ароматизую кормушку. Таким чином можна модифікувати запах корму у досить широких межах уже протягом рибалки. Приміром, ви замісили "базову" суміш а потім при застосуванні різних спреїв (шоколад, полуниця, карамель тощо) дійшли висновку, що котрийсь з ароматів найбільш ефективно притягує рибу. Тоді є сенс внести цей аромат у вигляді ароматизатора (рідкого чи сипучого) уже у всю прикормку і ловити далі.
Ще трохи про запахи. На жаль, риба швидко змінює свої "ароматичні забаганки", іноді протягом однієї рибалки. Тому не можна давати якихось однозначних рекомендацій. Що стосується Набережної, то однозначно будуть працювати (але у певний час): шоколад, карамель, м'ясо з сиром (шикарно ця комбінація працювала у період Колміковського турніру, коли я та ГАРАЗДІВЕЦЬ тренувались після зважування у поплавочників ), мотиль, молюск.
Тепер про техніку застосування. Я переважно додаю діп у баночку з опаришем. Якщо маю якісь думки з приводу певної групи запахів, то розділяю опариша на декілька баночок, обов'язково залишаючи деяку кількість личинок "чистими". Звернув увагу, що опариш по різному реагує на різні діпи. У ароматі "чорна ікра" він чомусь довго не живе - максимум 12 годин. Франкфуртську сосиску та М1 ( не путати з телеканалом ) від СБС опариш любить і веде себе в цих діпах дуже активно, так само як у "Блад Ворм". Пробував додавати і сипучки - в коріандрі опариш теж довго не живе а от в сипучці від ВДЕ білого кольору він чомусь дуже швидко окуклюється.
П.С. Сорі за ЛП. Сподіваюсь це комусь згодиться і я не дарма "клаву топтав".
Trolik зараз поза форумом  
2 пользователя(ей) сказали cпасибо:
ТВВ (18.06.2013)